Dětská chůvička v mobilu

Krátce po narození našeho prvního dítka jsme objevili zajímavou alternativu dětské chůvičky. Všichni okolo nás vybírali a pořizovali klasické chůvičky. Vzhledem k tomu, že jsme měli zrovna nový telefon s Androidem, objevili jsme jednoduchou aplikaci, která plně zastala funkci chůvičky. Těch aplikací tam byly spousty, ale perfektně fungovala tato: Baby Monitor, která je navíc zdarma! 🙂

Funguje to naprosto elegantně. Spustíte aplikaci a telefon položíte poblíž postýlky. Telefon se přepne do tichého režimu a poslouchá. Dokonce tam je možné nastavit citlivost. Pokud hluk přesáhne danou úroveň, telefon prostě zavolá na číslo, které tam máte zadané. Buď hovor odmítnete a běžíte za dítkem. Nebo můžete hovor na druhém telefonu i přijmout a poslouchat, co se u dítka děje. Pak už samozřejmě platíte za klasický hovor.

Na této aplikaci se mi nejvíce líbila ta jednoduchost. Žádné složité nastavování, žádná nutnost internetu. Prostě jen zapnete a u sebe máte jakýkoliv druhý telefon – klidně i starou, hloupou Nokii.

Aplikace je tak promyšlená, že třeba i hlídá, jestli telefonu u dítěte nedochází baterie. Pokud by náhodou hrozilo vybití, tak pošle telefon SMS s upozorněním.

Nejvíce jsme tuto chůvičku ocenili, když jsme jeli ještě s několika známými na hory. Večer se vždy rodiče sešli v restauraci penzionu. A všichni ladili chůvičky, bojovali s tím, jestli jim přes několik zdí signál dosáhne a neustále poslouchali chrčení. A my jen čekali na prozvonění. Ve srovnání se všemi těmi ostatními chůvičkami, náš mobil fungoval opravdu nejlépe.

Dětská chůvička v mobilu

1 komentář: „Dětská chůvička v mobilu

  1. Vlaďka Rýmařová napsal:

    Zdravím, taky jsem zkoušela vámi zmíněnou dětskou chůvičku, ale bohužel mi neustále vypadávalo připojení. Hledala jsem tedy jinou aplikaci, která by mi pomohla a na Silvestra jich dost vyzkoušela.

    Nejlepší mi přišla Nancy Baby Monitor, kterou jsem si i nechala v mobilu, protože je to vážně spolehlivá dětská chůvička. Určitě bych ji doporučila dál, protože nevypadává tolik jako chůvička zmíněná v článku. Já ji používám v kombinaci se svým telefonem a manželovi jede i na iPhonu, takže jsme zatím velice spokojení.

    Zkuste, já ji našla tady: https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.masterapp.annie2

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *